Které firmy na zážitky jsou v ČR nejlepší?

Hledáte originální dárek na poslední chvíli? Řešení je víc než jednoduché a ve světě onlinu se nabízí hned několik možností. Kromě toho, že asi každého potěší hezky zabalený dárkový koš plný dobrot nebo stylová dárková poukázka, můžete se ještě rozhodnout pro možnost další – a to, darovat nevšední zážitky.

V současnosti, kdy se materialistické dárky netěší zrovna velké oblibě – a to zejména u mladších generací do věku cca. 40 let – je ideálním řešením investice do zážitků. Zážitek jako dárek, je vlastně zhodnocení peněz, které s sebou kromě momentu překvapení přináší i pocity štěstí, hezké vzpomínky a v konečném důsledku i více pohody a radosti ze života.

Navíc, je i vědecky dokázáno, že zážitky ovlivňují rozvoj naší osobnosti a hlavně pomáhají lidem navazovat mezi sebou nové kontakty (P.S.: ideální dárek pro nezadané!). Interakce s novými lidmi nebo sdílení jednotlivých zážitků a získaných zkušeností se svou rodinou či kamarády se s hodnotou jakéhokoliv materiálního dárku nedá ani zdaleka srovnávat. 

Proč si tedy vybrat zážitek jako dárek? Protože dárek ve formě zážitku je dárek na celý život a, každý si spolu se zakoupeným dárkem odnese i hezkou vzpomínku, fotku, zkušenost  či talizman. Kromě toho tyto dárky mohou být pojaty i jako motivační a klidně splnit i nějaký ten tajný sen.  

A ještě jedna rada na závěr: Při koupi zážitkového dárku nemůžete nikdy šlápnout vedle. Proč? Protože i nevhodně zvolený dárek je nová zkušenost a i ze špatného zážitku může nakonec vzniknout docela zajímavý a vtipný příběh. 😀

Jak to ale v současnosti vypadá se zážitkovými firmami na českém trhu?

Na českém trhu se najde hned několik firem, které nabízejí zajímavé zážitky pro každou příležitost – chcete-li překvapit nebo motivovat své blízké, rodinu či kolegy z práce. Můžete vybírat z mnoha kategorií, lokalit nebo dokonce i nakombinovat vícero možností. Podívejme se ale na jednotlivé firmy trochu podrobněji.

Stips.cz – firma, která představuje na českém zážitkovém trhu zcela nový koncept. Do svého nákupného košíku si můžete navolit až 10 dárků, přičemž platíte pouze hodnotu toho nejhodnotnějšího dárku v balíčku. Originální výběr dárků garantuje 100% spokojenost na straně kupujícího i obdarovaného, protože volba konkrétního zážitku nebo zážitků je na samotném obdarovaném. Navíc obdržíte i unikátné dárkové balení zdarma. Dárky proto můžete vytipovat přesně podle charakteru obdarovaného.

Allegria.cz – firma na zážitky, která má na českém trhu nejdelší tradici a nabízí spoustu klasických i trošku odvážnějších zážitků. Hezký design stránky a lehká orientace v jednotlivých nabídkach hlavního menu – podle lokality, typu zážitku nebo príležitosti. Jako bonus je pro milovníky zvířat vyhrazená i samostatná dárková kategorie a v každém měsíci na vás čekají i slevy na vybrané produkty.  

Adrop.cz – zážitková firma s dlouholetou tradicí, která svoje pole působnosti rozšírila i na Slovensko (kdyby jste se zrovna chystali na oslavu k našim sousedům). Taky potěší poměrně široká nabídka produktů, jednoduchá orientace v menu a možnost nákupu se slevou ve vícerých lokalitách v rámci Čech.

Zazitky.cz – Ne moc šťastnou volbu fareb při dizajnu stránky kompenzuje nabídka neobyčejných zážitků. Kromě toho je výhodou, že když zakoupíte krkolomnější zážitek, máte garantované úrazové pojištění v ceně zážitku :-D, takže se nemusíte obávat o svoje zdraví. Jednotlivé kategorie v menu jsou rozpracovány do detailu a vybrat si ten pravý zážitek můžete dle různých kritérií – lokality, ceny, či sezóny.

Esennce.cz – originální a široká nabídka zážitků v trošku vyšší cenové hladině. Decentní a jednoduchý design a možnost doručení i do zahraničí nebo v rámci ČR do 24 hodin.

Dejtonej.cz – bohatý výběr zážitků, který však kvůli množství textu a malým obrázkům budí spíš dojem blogu. V kategorii „Ulítlýýý“ naleznete ale opravdu nevšední typy na dárky. 😀

Enjoyfun.cz – Zážitky, které zakupíte na této stránce, si můžete užívat i o dovolené v zahraničí – Francie, Itálie, Polsko nebo sousední Slovensko – nuda Vám rozhodně nehrozí. Zážitky naleznete již od 500Kč. Pro romantické duše je taky vyčlenená samostatná kategorie.

Rajzazitku.cz – v široké nabídce zážitků, které jsou zaměřené hlavně na obyvatelé z okolí Brna, se poměrně jednoduše a rychle zorientujete díky průvodci zážitků, kde si navolite jednotlivé kritéria, které by Váš vysněný zážitek měl splňovat.

What-to-do-in-prague.com – Pokuď k Vám dojela návštěva ze zahraničí anebo máte ve svém okolí anglicky mluvící kamarády, kteří by chtěli zažít Česko a Prahu jako místní obyvatelé, jste na správné adrese. Na této stránce totiž naleznete klasické, ale i nevšední zážitky pro všechny ty, kteří v Čechách již delší dobu žijí nebo sem přijeli pouze na krátkou návštevu, či výlet.